TR EN

Yönetim Kurulu Özgeçmiş

Anasayfa / Kulübümüz / Yönetim Kurulu Özgeçmiş
KAMİL TEOMAN TAŞPINAR

1953 yılında İstanbul'da doğan K.Teoman Taşpınar, 1972 yılında Robert Kolejden mezun olmuş, 1976 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra 1978 yılında İngiltere'de The University of Manchester Institute of Science and Technology (U.M.I.S.T) lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

İş hayatına 1978 yılında profesyonel yönetici olarak atılmıştır.
1994 yılından beri Faurecia Polifleks Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.
K. Teoman Taşpınar, bir kız çocuk babasıdır.


KAZIM İSPAHANİ

1947 yılında İstanbul'da doğan Kazım İspihani, 1973 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinde Lisans, Lisanüstü ve Doktora eğitimlerini tamamlamıştır.
1973-1983 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi,
1982-1984 yılları arasında Eral Mimarlık ve Mühendislik ve Ticaret A.Ş' de Proje Müdürü olarak görev yapmıştır.
1984 yılında KM Mimarlık ve Mühendislik ve Müşavirlik Ltd. Şti. şirketini kurmuş, halen kurucu ortağı olduğu firmada çalışmalarını sürdürmektedir.
Kazım İspihani, aynı zamanda İstanbul Tenis Kulübü Şeref Üyesidir.
Evli ve iki çocuk babası olan Kazım İspihani, İngilizce bilmektedir.


FİKRET TÜMEN

1954 yılında İstanbul'da doğan Fikret Tümen, Saint-Joseph Fransız Lisesinden mezun olmuş, 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Roma Hukuku kürsüsünde asistan olarak görev yapan Fikret Tümen, bu görevi esnasında Milano Üniversitesi ve akademik çalışmaları için Avrupa Konseyi bursu ile Paris Üniversitesi II'ye devam etmiştir.

Bunun ardından 18 yıl süre ile Osmanlı Bankası Hukuk İşlerini yönetmiş ve aynı zamanda Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini de sürdürmüştür. 2002 yılında bu yana Toydemir-Tümen Hukuk Bürosunun ortağı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Fikret Tümen Fransızca, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.NEZİH ONAT

1947 Ankara doğumlu olan Nezih ONAT, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde 1969 yılında Yüksek Mühendis olarak mezun olmuştur. Mezuniyetini takiben üç sene İstanbul Sanayi Odası'nda uzman yönetici olarak çalışmıştır. 1972 yılında Amerika Birleşik Devletlerine giderek Uluslararası bir otomotiv şirketi olan Cummins Engine Company'de Uluslararası Servis Geliştirme Departmanı'nda Mühendis olarak 1977 yılına kadar çalışmıştır. Profesyonel yaşamını sürdürdüğü süre içinde A.B.D. İndiana Üniversitesi Kelley School of Business'ta M.B.A. yüksek lisans programını tamamlamıştır.

Türkiye'ye dönüşünde Otomotiv Sanayinde önde gelen iki büyük holdingde satış ve pazarlama departmanında üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır.

1988 yılında kurmuş olduğu firmasında danışmanlık ve mümessillik yapmaktadır.

Nezih ONAT çeşitli sosyal derneklerde Kuruculuk ve Başkanlık görevlerinin yanı sıra Eğitim camiası içinde eğitime destek amacıyla gönüllü olarak idarecilik görevlerinde de bulunmuştur.KAMİL NECAT KONUKÇU

1953 yılında İstanbul’da doğdu. Liseyi Sultanahmet Teknik Lisesinde tamamladı. Ortadoğu Doğu Teknik Üniversitesi- Mühendislik Fakültesi Metalürji Mühendisliği mezun oldu.
Genel Müdür olarak görev yaptığı European Metal Recyclin Turkey Liaison Office  şirketinden 2016 yılında emekli oldu.
 
Halen Maltepe Üniversitesi Felsefe Yüksek Lisans Öğrencisi olan K. Necat Konukçu, İngilizce biliyor.


OSMAN ULUKAN

1947 tarihinde doğan Ulukan, Saint Joseph Fransız Lisesi'nden ve 1973 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dış İlişkiler Bölümü'nden mezun olmuştur.
1975 yılında Dışişleri Bakanlığına girmiştir.
1977 senesinde İtalya Milano Başkonsolosluğunda Muavin Konsolos
1980 senesinde Arnavutluk Tirana Büyükelçiliğinde İkinci Katip ve Başkatip
1982 senesinde Merkezde Siyasi İşler Dairesi
1984-89 senelerinde Tunus da Müsteşar ve Başmüsteşar
1991-95 senelerinde Arjantin Buenos Aires de Başmüsteşar
1995-97 senelerinde Merkezde Organize Suçlar ve Narkotik Daire Başkanı olarak görev yapmıştır.
1998-2001 yıllarında Almanya Essen Başkonsolosluğuna Elçi rütbesiyle Başkonsolos olarak atanmıştır.
2002 yılında Bakanlığa dönmüş ve TBMM Dışişleri Komisyonu Baş Danışmanlığı görevini yürütmüştür.
2006 senesinde Şili Santiago Büyükelçisi ve Peru Lima Akredite Büyükelçi olarak atanmıştır.
2010 yılında Bakanlık Müşaviri ardından Latin,Orta Amerika ve Karaipler Koordinatör Büyükelçi olarak görev yapmıştır.
2012 yılında emekli olmuştur. Ancak Bakanlık kararnamesiyle anılan bölge ülkelerinde çeşitli vesilelerle Türkiye'yi temsil etmeye devam etmiştir.
Osman Ulukan evli olup Fransızca ,İngilizce,İspanyolca ve İtalyanca bilmektedir.OSMAN SERİM

Osman Serim İstanbul'da doğdu (1957). Türk ve Fransız uyruklu.  Fransız uyruklu Monique (Petite) ile evli, iki oğlu: Timur ve Noyan.

Belçika ve ABD'de okudu. Türkçe, Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

1976'dan beri uluslararası ve Türk otel / restoranlarla çalıştı (Avrupa, ABD, Orta Doğu - Orta Asya, Uzak Doğu ve Türkiye).

1992 yılında Yiyecek ve İçecek Danışmanlığı'na başlamış, yurtiçinde ve yurtdışında (Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Amerika ve Asya) 180'den fazla projeye ana yiyecek ve içecek danışmanı olarak katılmıştır.

Amatör ve profesyonel şefler için okullar ve eğitim programları kurdu ve ilgili alanlarda çeşitli seviyelerde eğitime katıldı. THY (Türk Hava Yolları) kabin ekiplerine 15 yıl “uçuşta ikram” konusunda eğitim verdi.

Yiyecek ve İçeceklerde Türkçe (Gusto dergisi, Gıdada Yaşam) ve Uluslararası süreli yayınlar (Gıda Servisi - Avrupa) yazar. Gıda kültürü üzerine çeşitli kitapların yazarı ve ortak yazarı.

Yemek kültürü ve profesyonel Yiyecek & İçecek konularında konferans ve seminerlere katılıyor.NEYLAN ZIRHLIOĞLU

1962 tarihinde Elazığ'da doğan Neylan Zırhlıoğlu ilk ve orta öğrenimini FMV Işık Lisesi'nde tamamladıktan sonra 1984 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun olmuştur. Üniversite sonrası  optisyenlik ve estetisyenlik kurslarını tamamlayarak bu alanlarda MEB sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. İstanbul Eczacı Odası ve Türk Eczacılar Birliği'nde değişik komisyonlarda mesleki çalışmalarda bulunmuştur.
Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği'nde iki dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Zırhlıoğlu, Başkanlığı döneminde Sağlık Sektörünün en büyük organizasyonu olan Geleceğin E Hali Kongresi'nin düzenlenmesini sağlamıştır. Yine Sağlık Sektörünün 35 000 adet ile en yüksek tirajlı dergisi olan ''Pharmetic Sağlık Dergisi '' nin imtiyaz sahibi olup yayın kurulu başkanlığını yürütmektedir.
Baba mesleği olan eczacılığı seçtikten sonra,  kızına da ilham vererek kızınında  eczacı olmasıyla  mesleklerini üç nesil  eczane eczacısı  olarak devam etmektedirler. 

ERDAL İLHAN

1962 yılında doğmuştur. Orta ve lise eğitimimi İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi, Genel Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Sonrasında İstanbul Üniversitesi, İşletme İktisatı Ensitüsüne gittmiştir. Tekstil makina imalatçılığı ile girdiğim tekstil sektöründe, kumaş imalat ve ihracatçısı olarak devam etmektedir. Evli ve 1 çocuk sahibidir.EMRE DORUK
 
Sn. Emre Doruk 1966 yılında İstanbul’da doğmuştur. Evli ve bir çocuk babası olan Sn. Doruk  Şişli Terakki Lisesi mezunu olup üniversite öğrenimini  Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde 1988 yılında tamamlamıştır ve ileri derecede İngilizce bilmektedir.

İş hayatına Koç Grubu şirketlerinden Setur A.Ş.’de stajyer olarak başlamış olup 1988-1991 yılları arasında yine Setur A.Ş.’de Kongre ve Organizasyon Temsilcisi görevi ile profesyonel olarak çalışmaya başlamıştır. 1993-1994 yılları arasında Toplam İletişim’de Müşteri Temsilcisi olarak çalıştıktan sonra 1995 yılından itibaren Setur
Marinaları’nda aşağıda yer verilen şekilde farklı yönetici pozisyonlarında görev almıştır.

01.02.2017 tarihinden itibaren Setur Marinaları Genel Müdürü görevini yürütmektedir.ALİ İSPAHANİ

1978 yilinda Istanbul'da dogan Ali Ispahani, 2000 yilinda Wharton School of Business at University of Pennsylvania'dan Finans ve Isletme dallarinda cift lisans alarak mezun olmustur. 
 
2000 ile 2004 yillari arasinda New York'da yatirim bankaciligi yaptiktan sonra 2004'te Turkiye'ye donmus, McKinsey&Company'nin Istanbul ofisinde Kurumsal Finans bolumunu kurmustur. 2008 yilinda Actera Group adli ozel sermaye fonunuda calismaya baslamis, 2015 yilinda ise Nev Ventures adinda kendi fon yonetimi ve kurumsal finans danismanlik sirketini kurmustur. 2017 yilinda The Stay otel grubunun kurulmasinda yer aldiktan sonra 2018 yilinda bu grubun CEO'su olmustur. 
 
Evli ve iki cocuk babasi olan Ali Ispahani, Inigilizce bilmektedir.  N.EMİR ÇUBUKÇU
 

1981 yılında İstanbul’ da doğmuş olan Nüzhet Emir Çubukçu, Saint Michel Fransız Lisesiden mezun olmuş, 2004 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslarararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Bunun ardından Belgin Madeni Yağlar’ da 6 yıl Bilgi İşlem Departmanında görev almıştır.

 

2007 yılında Sabancı Üniversitesinin Mühendislik Fakültesinde Bilgi Teknolojileri Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2011 yılında London Metropolitan Üniversitesinin Mühendislik Fakültesinden Bilgisayar Programalama Yüksek Lisansınından mezun olmuştur. 

 

Türkiye’ ye döndükten sonra İnfina Yazılım bünyesinden iki yılı aşkın analist, sistem ve yazılım geliştirici olduktan sonra Eight Bilgi Teknolojilerinin kurucu ortağı olarak çalışmalarına devam etmiştir.

 

Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

ASLIHAN AYDINLIK

Aslıhan Aydınlık, Istanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümün’den mezuniyetini takiben Ernst  Young Finansal Denetim firmasının Türkiye ofisinde finansal denetmen(auditor) olarak iş hayatına başlamıştır. Türkiye Ernst Young ofisinde danışmanlık hizmetlerinin yapılanması aşamasında İnsan Kaynakları Danışmanlık bölümünün kurulması ve yönetilmesi görevini üstlenmiş ve eş zamanlı olarak Ernst Young Türkiye ofisinin kurumsal iletişimini de yürütmüştür. Microsoft Türkiye ofisinin ilk İnsan Kaynakları Müdürü olarak danışmanlıktan müşteri tarafına geçmiş ve  Aventis Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü olarak kurumsal hayatını noktalayarak 2004 yılında Kare İnsan Kaynakları Danışmanlık firmasını kurmuştur. Kare İnsan kaynakları Danışmanlık, dönüşüm projelerinde insan kaynakları alanında organizasyonel gelişim, eğitim,  iç iletişim ve  işe yerleştirme projelerinde uzmanlaşmış özellikle Uluslarası Ticaret, Bilişim Teknolojileri, Finans, Fintech, Yiyecek İçecek, FMCG, Tekstil, lojistik sektörlerinde çalışan butik bir İK danışmanlık firmasıdır.

Aslıhan Aydınlık 2018 yılından beri marka ihlalleri konusunda kamuoyu nezdinde farkındalık projeleri yürüten özel şirket inisiyatifi Marka Koruma Grubu’nun Sözcüsü olarak görev yapmaktadır.CAN YURDAKUL

1984 yılında İstanbul’ da doğan Can Yurdakul, 2004 yılında Robert Kolej’den mezun oldu. 2008 yılında Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü 3.5 senede bitirdikten sonra 2009 yılında The University of Warwick, Engineering Business Management bölümünde lisansüstü eğitimini tamamladı.
 
İş hayatına Novartis ilaç firmasının İsviçre’ deki merkezinde başlayan Yurdakul, daha sonra Türkiye’ ye dönerek Unilever’ de farklı kademelerde marka yöneticiliği yaptı.
 
2015 yılında kurumsal firmalardaki kariyerine nokta koyarak WE AGENCY NETWORK ajans topluluğunu kurdu.
2016 yılından bu yana ortağı olduğu, yerli ve global birçok markaya reklam ve dijital pazarlama hizmeti sunan, STANDBY CREATIVE GROUP reklam ajansının yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.
 
Bekar olan Can Yurdakul İngilizce ve Almanca bilmektedir.


 

 

Moda Caddesi Ferit Tek Sokak No:1 34710 Moda-Kadıköy-İstanbul
Tel: 0216 346 90 72 / 4 Hat / 0544 346 90 72 / 0533 661 55 56
Fax: 0216 346 97 08
info@modadenizkulubu.org.tr
Her hakkı Moda Deniz Kulübü’ne aittir. Copyright © 2017