TR EN

Yönetim Kurulu Özgeçmiş

Anasayfa / Kulübümüz / Yönetim Kurulu Özgeçmiş

KAMİL TEOMAN TAŞPINAR  
 
1953 yılında İstanbul'da doğan K.Teoman Taşpınar, 1972 yılında Robert Kolejden mezun olmuş, 1976 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra 1978 yılında İngiltere'de The University of Manchester Institute of Science and Technology (U.M.I.S.T)de lisansüstü eğitimini tamamlamıştır. İş hayatına 1978 yılında profesyonel yönetici olarak atılmıştır. 1994 yılından 2020 yılına kadar 26 sene Faurecia Polifleks Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev yapmıştır. K. Teoman Taşpınar, bir kız çocuk babasıdır.

 
 
KAZIM İSPAHANİ 
 
1947 yılında İstanbul'da doğan Kazım İspahani, 1973 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinde Lisans, Lisanüstü ve Doktora eğitimlerini tamamlamıştır.1973-1983 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olmuştur.1976-1977 yıllarında İngiltere’de Mesleki araştırmalarda bulunmuştur.1982-1984 yılları arasında Eral Mimarlık ve Mühendislik ve Ticaret A.Ş' de Proje Müdürü olarak görev yapmıştır. 1984 yılında KM Mimarlık ve Mühendislik ve Müşavirlik Ltd. Şti. şirketini kurmuş, halen kurucu ortağı olduğu firmada çalışmalarını sürdürmektedir. Kazım İspahani, aynı zamanda İstanbul Tenis Kulübü Şeref Üyesidir. Evli ve iki çocuk babası olan Kazım İspahani, İngilizce bilmektedir.


FİKRET TÜMEN
 
1954 yılında İstanbul'da doğan Fikret Tümen, Saint-Joseph Fransız Lisesinden mezun olmuş, 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Roma Hukuku kürsüsünde asistan olarak görev yapan Fikret Tümen, bu görevi esnasında Milano Üniversitesi ve akademik çalışmaları için Avrupa Konseyi bursu ile Paris Üniversitesi II'ye devam etmiştir. Bunun ardından 18 yıl süre ile Osmanlı Bankası Hukuk İşlerini yönetmiş ve aynı zamanda Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini de sürdürmüştür. 2002 yılından bu yana Toydemir-Tümen Hukuk Bürosunun ortağı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Fikret Tümen Fransızca, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.
 
 
 
 
NEZİH ONAT
 
1947 Ankara doğumlu olan Nezih ONAT, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde 1969 yılında Yüksek Mühendis olarak mezun olmuştur. Mezuniyetini takiben üç sene İstanbul Sanayi Odası'nda uzman yönetici olarak çalışmıştır. 1972 yılında Amerika Birleşik Devletlerine giderek Uluslararası bir otomotiv şirketi olan Cummins Engine Company'de Uluslararası Servis Geliştirme Departmanı'nda Mühendis olarak 1977 yılına kadar çalışmıştır. Profesyonel yaşamını sürdürdüğü süre içinde A.B.D. Indiana Üniversitesi Kelley School of Business'ta M.B.A. yüksek lisans programını tamamlamıştır. Türkiye'ye dönüşünde Otomotiv Sanayinde önde gelen iki büyük holdingde satış ve pazarlama departmanında üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır. 1988 yılında kurmuş olduğu firmasında danışmanlık ve mümessillik yapmaktadır. Nezih ONAT çeşitli sosyal derneklerde Kuruculuk ve Başkanlık görevlerinin yanı sıra Eğitim camiası içinde eğitime destek amacıyla gönüllü olarak idarecilik görevlerinde de bulunmuştur. Nezih Onat, evli ve bir çocuk babasıdır.

 OSMAN ULUKAN
 
1947 tarihinde doğan Ulukan, Saint Joseph Fransız Lisesi'nden ve 1973 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dış İlişkiler Bölümü'nden mezun olmuştur.
1975 yılında Dışişleri Bakanlığına girmiştir.
1977 senesinde İtalya Milano Başkonsolosluğunda Muavin Konsolos
1980 senesinde Arnavutluk Tirana Büyükelçiliğinde İkinci Katip ve Başkatip
1982 senesinde Merkezde Siyasi İşler Dairesi
1984-89 senelerinde Tunus da Müsteşar ve Başmüsteşar
1991-95 senelerinde Arjantin Buenos Aires de Başmüsteşar
1995-97 senelerinde Merkezde Organize Suçlar ve Narkotik Daire Başkanı olarak görev yapmıştır.
1998-2001 yıllarında Almanya Essen Başkonsolosluğuna Elçi rütbesiyle Başkonsolos olarak atanmıştır.
2002 yılında Bakanlığa dönmüş ve TBMM Dışişleri Komisyonu Baş Danışmanlığı görevini yürütmüştür.
2006 senesinde Şili Santiago Büyükelçisi ve Peru Lima Akredite Büyükelçi olarak atanmıştır.
2010 yılında Bakanlık Müşaviri ardından Latin,Orta Amerika ve Karaipler Koordinatör Büyükelçi olarak görev yapmıştır. 2012 yılında emekli olmuştur. Ancak Bakanlık kararnamesiyle anılan bölge ülkelerinde çeşitli vesilelerle Türkiye'yi temsil etmeye devam etmiştir. Osman Ulukan Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca bilmektedir.


 

 OSMAN S. LAKAY
1958 yılında İstanbul'da doğan Osman S. Lakay, 1976 yılında Saint joseph Lisesinden mezun olmuş, 1980 yılında Int School of Management Marketing Sales and Advertising bölümünü bitirdikten sonra Narin Tekstil'de 1982 yılında başlayıp bugüne dek tekstil sektöründe farklı pozisyonlarda görev almıştır. 2015 yılından beri Mavera tekstil de genel müdür olarak görev yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babası olan Osman S Lakay Fransızca ve İngilizce bilmektedir.
 

NEYLAN ZIRHLIOĞLU
 
 1962 tarihinde Elazığ'da doğan Neylan Zırhlıoğlu ilk ve orta öğrenimini FMV Işık Lisesi'nde tamamladıktan sonra 1984 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun olmuştur. Üniversite sonrası optisyenlik ve estetisyenlik kurslarını tamamlayarak bu alanlarda MEB sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. İstanbul Eczacı Odası ve Türk Eczacılar Birliği'nde değişik komisyonlarda mesleki çalışmalarda bulunmuştur. Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği'nde iki dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Zırhlıoğlu, Başkanlığı döneminde Sağlık Sektörünün en büyük organizasyonu olan Geleceğin E Hali Kongresi'nin düzenlenmesini sağlamıştır. Yine Sağlık Sektörünün 35 000 adet ile en yüksek tirajlı dergisi olan ''Pharmetic Sağlık Dergisi '' nin imtiyaz sahibi olup yayın kurulu başkanlığını yürütmektedir. Baba mesleği olan eczacılığı seçtikten sonra, kızına da ilham vererek kızının da eczacı olmasıyla mesleklerini üç nesil eczane eczacısı olarak devam etmektedirler.
 
OSMAN SERİM
 
İstanbul'da doğdu (1957). Fransız uyruklu Monique (Petite) ile evli olan Türk ve Fransız uyruklu iki erkek çocuk: Timur ve Noyan. Belçika ve ABD'de okudu. Türkçe, Fransızca ve İngilizce bilmektedir. 1976'dan beri uluslararası ve Türk otel / restoranlarıyla (Avrupa, ABD, Orta Doğu - Orta Asya, Uzak Doğu ve Türkiye) çalıştı. 1992 yılında Yiyecek & İçecek Danışmanlığı'nı başlattı, Türkiye ve yurtdışında (Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Amerika ve Asya) 180'den fazla projeye ana yiyecek ve içecek danışmanı olarak katıldı. Amatör ve profesyonel aşçılar için okullar ve eğitim programları kurdu ve ilgili alanlarda çeşitli düzeylerde eğitime katıldı. 15 yıl boyunca THY (Türk Hava Yolları) kabin ekiplerine “uçak ikram hizmetleri” konusunda eğitim verdi. Türkçe Yiyecek & İçecek (Gusto dergisi, Food in Life) ve Uluslararası süreli yayınlarda (Food Service - Europe) makaleler yazmaktadır. Yemek kültürü üzerine birkaç kitabın yazarı ve ortak yazarı. Yemek kültürü ve profesyonel Yiyecek & İçecek konularında derslere ve seminerlere katılır.
 

 
ERDAL İLHAN
 
1962 yılında doğmuştur. Orta ve lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi, Genel Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Sonrasında İstanbul Üniversitesi, İşletme İktisatı Enstitüsüne gitmiştir. Makina imalatı ile girdiği tekstil sektöründe, kumaş imalatçısı ve ihracatçısı olarak devam etmektedir. Erdal İlhan İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.
 
 
 
EMRE DORUK
 
1966 yılında İstanbul’da doğmuştur. Evli ve bir çocuk babası olan Sn. Doruk Şişli Terakki Lisesi mezunu olup üniversite öğrenimini Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde 1988 yılında tamamlamıştır ve ileri derecede İngilizce bilmektedir. İş hayatına Koç Grubu şirketlerinden Setur A.Ş.’de stajyer olarak başlamış olup 1988-1991 yılları arasında yine Setur A.Ş.’de Kongre ve Organizasyon Temsilcisi görevi ile profesyonel olarak çalışmaya başlamıştır.1993-1994 yılları arasında Toplam İletişim’de Müşteri Temsilcisi olarak çalıştıktan sonra 1995 yılından itibaren Setur Marinaları’nda aşağıda yer verilen şekilde farklı yönetici pozisyonlarında görev almıştır. 01.02.2017 tarihinden itibaren Setur Marinaları Genel Müdürü görevini yürütmektedir.
 
 

ALİ İSPAHANİ
 
1978 yılında İstanbul'da doğan Ali İspahani, 2000 yılında Wharton School of Business at University of Pennsylvania'dan Finans ve İşletme dallarında çift lisans alarak mezun olmuştur.2000 ile 2004 yılları arasında New York'da yatırım bankacılığı yaptıktan sonra 2004'te Türkiye'ye dönmüş, McKinsey & Company'nin İstanbul ofisinde Kurumsal Finans bölümünü kurmuştur. 2008 yılında Actera Group adlı özel sermaye fonunda çalışmaya başlamış, 2015 yılında ise Nev Ventures adında kendi fon yönetimi ve kurumsal finans danışmanlık şirketini kurmuştur. 2017 yılında The Stay Otel grubunun kurulmasında yer aldıktan sonra 2018 yılında bu grubun CEO'su olmuştur.Evli ve iki çocuk babası olan Ali İspahani, İngilizce bilmektedir.
 
AYDIN DAVRAN
 
1980 yılında İstanbul’da doğan Aydın Davran Moda Kolejinden mezun olmuş, 2004 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir. Cerrahoğlu Hukuk Bürosunda avukatlık stajını ve 3’ncü Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesinde Askeri Hakim olarak askerlik hizmetini tamamladıktan sonra 2006-2013 yılları arasında Davran Hukuk Bürosunda serbest avukatlık yapmıştır. 2014-2017 yılları arasında FU Gayrimenkul bünyesinde Hukuk Müşaviriliği yapmıştır. 2018 yılından itibaren İpoteka Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş.’de Hukuk Müşaviri unvanı ile çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk babası olan Aydın Davran, İngilizce bilmektedir.

 
 

N.EMİR ÇUBUKÇU
 
1981 yılında İstanbul’da doğmuş olan Nüzhet Emir Çubukçu, Saint Michel Fransız Lisesiden mezun olmuş, 2004 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslarararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Bunun ardından Belgin Madeni Yağlar’da 6 yıl Bilgi İşlem Departmanında görev almıştır.2007 yılında Sabancı Üniversitesinin Mühendislik Fakültesinde Bilgi Teknolojileri Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2011 yılında London Metropolitan Üniversitesinin Mühendislik Fakültesinden Bilgisayar Programlama Yüksek Lisansından mezun olmuştur.Türkiye’ye döndükten sonra İnfina Yazılım bünyesinden iki yılı aşkın analist, sistem ve yazılım geliştirici olduktan sonra Eight Bilgi Teknolojilerinin kurucu ortağı olarak çalışmalarına devam etmiştir. N. Emir Çubukçu Fransızca ve İngilizce bilmektedir.
 CAN YURDAKUL

1984 yılında İstanbul’da doğan Can Yurdakul, 2004 yılında Robert Kolej’den mezun oldu. 2008 yılında Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü 3.5 senede bitirdikten sonra 2009 yılında The University of Warwick, Engineering Business Management bölümünde lisansüstü eğitimini tamamladı. İş hayatına Novartis ilaç firmasının İsviçre’deki merkezinde başlayan Yurdakul, daha sonra Türkiye’ ye dönerek Unilever’de farklı kademelerde marka yöneticiliği yaptı.2015 yılında kurumsal firmalardaki kariyerine nokta koyarak WE AGENCY NETWORK ajans topluluğunu kurdu. 2016 yılından bu yana ortağı olduğu, yerli ve global birçok markaya reklam ve dijital pazarlama hizmeti sunan, STANDBY CREATIVE GROUP reklam ajansının yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. Bekar olan Can Yurdakul İngilizce ve Almanca bilmektedir.

 
 

 

Her hakkı Moda Deniz Kulübü’ne aittir. Copyright © 2017